TIPY CHORVATSKO

Všetko o CHORVATSKU + ceny, poplátky, ubytovanie atď nájdete TU,

na stranke vľavo najdete kalkulátor diaľn. poplátkov ak kliknete na ,,TU,,

tiež tam nájdete

MAX.POVOLENÉ RYCHLOSTI

OTVÁRACIE HODINY v OBCHODOCH

SVIATKY a DNI PRAC. POKOJA

DOLEŽITÉ TELEF: ČISLA

cca 2200 UBYTOVANI

 www.blueflag.org  vám  prinášame výber desiatich pláží, na ktorých pobyt určite neoľutujete.

    1, Rajská pláž, Lopar – Ostrov Rab 
 

 

OSTROV Rab ponúka pláže pre všetkých, no najmä pre rodiny s deťmi – od skalných útesov až po pieskové pobrežie. K tým posledným patrí 2 kilometre dlhá Rajská pláž na Loparskom polostrove. Ponúka jemnučký piesok a čistú vodu, ktorá sa uprostred leta zohrieva až na 28 stupňov. More je tam navyše plytké – ešte 500 metrov od brehu siaha dospelému človeku iba po pás. Kúsok od brehu sú borovicové háje, v ktorých sa môžete schovať do tieňa.

 2, Veli Zal, Sunčana Uvala – Ostrov Lošinj 

 


PLÁŽ Veli Zal nájdete v Slnečnej zátoke na ostrove Lošinj. Je asi kilometer od centra mesta Mali Lošinj. Záliv chráni pláž pred vetrom. Stred tvoria okruhliaky, po stranách sú vyhladené kamene, ktoré ponúkajú ľahký vstup do mora. Okolo pláže prechádza promenáda, ktorá sa tiahne pozdĺž celej juhozápadnej strany ostrova. Veli Zal ma modrú vlajku.

 3, Punta, Omiš – Stredná Dalmácia 

 

RAJ pre deti nájdete v Omiši, iba pár kilometrov južne od Splitu. Na prevažne kamenistom chorvátskom pobreží je totiž výnimkou – tvorí ju jemný piesok, ktorý tam nanosila rieka Cetina. Pláž je dlhá viac ako kilometer a iba veľmi pozvoľne sa zvažuje do mora. Prístup na pláž je veľmi dobrý a na vysokej úrovni je aj vybavenosť – nečudo, že získala prestížnu modrú vlajku.

 4, Ninská lagúna, Nin – Severná Dalmácia 

 

MESTO Nin severne od Zadaru je jedným z najstarších v Chorvátsku. Ponúka preto množstvo historických pamiatok. Pre nás sú však momentálne dôležitejšie jeho pláže. Sú uzavreté v zálive, ktorý ich chráni pred vetrom. Plytká voda je preto vždy o 2-3 stupne teplejšia ako na otvorenom mori. Pláže sú pieskové s pozvoľným klesaním, a preto sú ideálne pre deti či starších ľudí.

5,Makarská riviéra - Stredná Dalmácia 
 

 

 UŽ celé desaťročia patrí k najvyhľadávanejším letoviskám slovenských, ale aj českých turistov. Tiahne sa od mestečka Baška Voda až po letovisko Tučepi. Na výber tak máte takmer 20 kilometrov najrôznejších, väčšinou kamenistých pláží. Jedinečná je však už len tá scenéria, ktorú tvorí tyrkysové more, z ktorého vystupujú vysokánske skaly. Vybrať si môžete zaľudnené pláže plné najrôznejších atrakcií, ale aj malé súkromné pláže. Tie si však treba obsadiť vždy čo najskôr ráno, lebo na niektoré sa zmestí jediná rodina. Modrú vlajku na Makarskej riviére získali napríklad Slatina v Tučepi či Donja Luka v Makarskej. V letovisku Brela sú ocenené hneď tri pláže - Berulija, Stomarica a Punta Rata. Tú poslednú svojho času zaradili aj medzi  najkrajšie pláže sveta.

6, Zlatni Rat

 

 Je symbolom elegancie Jadranu, a preto ho nájdete na množstve pohľadníc, ktoré sa predávajú nielen v jeho okolí, ale po celom chorvátskom pobreží. Pláž trčí do mora ako prst a je pokrytá jemnými okruhliakmi. Vstup do vody je plynulý a aj preto je Zlatni Rat doslova rajom pre deti. Ak chcete dovolenkovať v blízkosti tejto jedinečnej pláže, vyberte sa na ostrov Brač do letovísk Bol alebo Supetar. Dostanete sa tam však aj z pevniny. Výlety na Rat sa denne organizujú nielen z Makarskej riviéry, ale aj z mesta Split a susedného ostrova Hvar.

7, Medveja – Istria 
 

 

Pláž nájdete pri malej rybárskej osade rovnakého mena, pri letovisku Lovran. Ak pôjdete od prístavného mesta Rijeka, tak musíte prejsť okolo najnoblesnejšieho chorvátskeho letoviska Opatia a pokračovať popri mori ešte asi 13 kilometrov. Pláž Medveja má takmer kilometer, a tak si na nej zaručene nájdete to svoje miesto. Dobre sú pripravené aj služby, no ak by ste sa chceli ubytovať priamo na nej v niektorom z penziónov s výhľadom na more, počítajte s poriadne mastnou sumou. Ide totiž o turisticky veľmi obľúbenú oblasť.

8, Červený ostrov, Rovinj - Istria 

 


Stredisko Rovinj ponúka viacero pláží s modrou vlajkou. Tú najkrajšiu však nájdete ďalej od pobrežia – na Červenom ostrove. Čln na trase Rovinj – Crveni otok premáva približne dvakrát za hodinu a cesta trvá 15 minút. Keďže sa naň nedá dostať aj autom, nie sú pláže malého ostrova také preplnené ako na pobreží.

9,  Dražica, Biograd na moru – Severná Dalmácia 

 


BIOGRAD pri Zadare leží na peknom polostrove. Nájdete na ňom viacero pláží. Iba jedna z nich však získala modrú vlajku – vyše 300-metrová Dražica. Je pokrytá okruhliakmi. Od pobrežnej dopravy ju oddeľuje promenáda a hustý pás zelene. Neďaleko nej je ďalšia obľúbená pláž Soline, ktorá leží v malej zátoke.

10, Medulin – Istria 

 

PatríÍ k najobľúbenejším letoviskám celého polostrova. Pláž v Meduline je takmer na úplnom juhu skalnatého výbežku do Jadranského mora. V okolí je hneď niekoľko hotelových komplexov, ale aj množstvo pláží. Štrkový breh nebýva taký veľmi preplnený. Oblasť je vďaka plynulému vstupu do mora vhodná aj pre rodiny s deťmi, kde vám tieň okrem slnečníka ponúknu aj borovice. No na svoje si prídete, aj ak máte najradšej skaly a skok do hlbokej vody priamo z brehu.

    LAST MINUTE

   CHORVATSKO

     podľa Vaších nárokov

Dovolenka

Zarob si na šperky, dovolenky a wellnes pobyty, návod najdeš na www.webporadca.eu

                    PRIDAJTE SA K MILIONOM ĽUDÍ A SPRAVTE SI MODERNÝ WEB ZDARMA UŽ ZA 5 MINÚT

                                             

                      ÚVODNÁ STRÁNKA, KDE NAJDETE NAJVIAC PONUK