UROBTE SI Z DOVOLENKY ELIXÍR MLADOSTI

Všetci po ňom tužia a vedci sa pokúšajú vyrobiť no niektorí ľudia ho už objavili
Poznáte ľudí, ktorí vyzerajú, akoby nestarli? Majú zvláštne čaro, vyzerajú výborne, vyžarujú optimizmus a dobrú náladu. Je pre nich prirodzené, že sa radujú zo života, sú v kondícii a nedovolia stresu, aby ich pohltil. Inšpirujte sa ich životným štýlom aspoň cez dovolenku.
Vnímajte krásu
Pri pohľade na krásne veci sa vám rozžiaria tvár i myseľ. Človek, ktorý dokáže vnímať krásu aj počas obyčajného dňa, vyzerá akoby nestarol. Veď okolo nás je toľko obdivuhodných vecí! Všímajte si napríklad krásny východ či západ slnka. Raz za týždeň si kúpte do kancelárie alebo domov obyčajnú rozkvitnutú kvetinu. Pri pohľade na ňu určite pookrejete.
Vo víre spoločnosti
Vždy, keď je to možné, nájdite si čas na malé posedenia s kamarátkami alebo s človekom, ktorého máte radi. Môžete spolu zájsť napríklad na kávu alebo zažiť príjemné chvíle na koncerte či v divadle. Vyhýbajte sa samotárskemu spôsobu života. Každý z nás sa predsa potrebuje porozprávať o svojich názoroch či problémoch. Ak sa začnete stretávať aj s mladšími ľuďmi, určite pri nich omladnete aj vy!
Myslite pozitívne
Sú ľudia, ktorí ani v najťažších chvíľach života nestrácajú hlavu. Stále ich hreje svetielko nádeje, že nakoniec sa všetko skončí dobre. Pozitívnym myslením si dodávajú energiu a svoje problémy tak riešia ľahšie. Okrem toho, zachmúrená tvár robí človeka omnoho starším. Ľuďom s mladíckym výzorom nikdy nechýba iskra v oku a príjemný úsmev na tvári. Uvidíte, že s optimizmom dokážete aj vy hory prenášať!
Odstráňte stres
Nadmerný stres spôsobuje, že človek starne oveľa rýchlejšie. Zaťažuje nielen psychiku, ale spôsobuje aj nerovnováhu organizmu. Ak ste pod vplyvom stresu, ste omnoho náchylnejší na vznik rôznych chorôb. Dokonca sa môže stať, že sa ráno zobúdzate vyčerpaní a nervózni. Nájdite si preto čas na vedomé uvoľnenie. Pripravte si kúpeľ a relaxujte. Zapáľte si sviečku a pustite si meditačnú hudbu. Nemyslite na problémy, preciťujte blahodarné uvoľnenie celého organizmu.
Starnutie sa začína v hlave
Svieža myseľ nemá kedy starnúť. Nezaoberajte sa v mysli tým, že ste zo dňa na deň starší, ale užívajte si každú hodinu dňa. Vyskúšajte si vždy ráno precvičiť aj mozgové závity. Pomôže vám to udržať sviežu myseľ po celý deň. Náš tip :cestou si skúste zapamätať päť poznávacích značiek áut, ktoré okolo vás prefrčia. Keď prídete na miesto, spomeňte si na ne a zapíšte si ich na papier. Pokúste sa ich spamäti zopakovať aj počas večere. Uvidíte, aká je to zábava!
Udržte si zdravú hmotnosť
Nadváha zaťažuje celý organizmus a urýchľuje starnutie. Ak chcete omladnúť, zaraďte do svojho jedálneho lístka najmä čerstvú zeleninu a ovocie. Pomôžu vám zahnať chuť na sladkosti, ktorým by ste sa mali čo najviac vyhýbať. Budete sa cítiť oveľa lepšie, ak vaša strava bude ľahká a rozmanitá.
S alkoholom opatrne
Ak pijete pravidelne alkohol, skúste ho obmedziť na minimum. Stačí, ak si doprajete jeden dvojdecový pohárik kvalitného červeného vína. Vďaka antioxidačným vlastnostiam organizmu len prospeje. Vaše telo však alkohol na život vôbec nepotrebuje.
Hýbte sa
Ak celý deň ležíte na slnku alebo pod slnečnikom či pri bazene,, skúste si ukradnúť trochu pohybu. Nemusíte hneď začať zhurta a športovať celý deň. Na začiatok stačí, keď sa prejdete kus cesty pešo alebo namiesto hotelového výťahu použijete schodisko. Ak sa predsa len rozhodnete pravidelne cvičiť, vyberte si pohybovú aktivitu, ktorá vám spôsobí radosť. Ideálne je, ak sa jej budete venovať pravidelne aspoň 30 minut.
Nezabúdajte piť
Koľko vody ste dnes vypili? Tie dve-tri kávy a polievku do toho nepočítajte. Počas dňa by ste totiž často mali pochlipkávať stolovú vodu, minerálku, nesladené bylinkové čaje. Skúste vypiť 7až 8pohárov vody denne. Keď na to zabúdate, urýchľujete proces starnutia. Organizmus trpí nedostatkom vody a,,prepína sa´´na krízový režim, ktorý po dlhšom čase môže prerásť do zdravotných komplikácií.
Nadopujte sa cez dovolenku prírodnými vitaminmí
Vitamín C
Je pravda, že najjednoduchšou cestou je kúpiť si škatuľku šumivých alebo aj normálnych tabletiek vitamínu C. Deti ich majú rady, aj keď sú to tabletky...Organizmu však oveľa viac ulahodíme čerstvými citrusovými plodmi a kivi. Odborníci odporúčajú zjesť tri kusy kivi denne. Ak sa vám to zdá finančne náročné, pokojne si naložte na tanier pár lyžíc kyslej kapusty.
Vitamín E
Obsahujú ho najmä orechy. Predvianočné jesenné večery si mnohí zvyknú vypĺňať lúskaním a čistením orechov. Ak si niekoľko z nich zobnete, pomôžete organizmu bojovať s chrípkovými vírusmi. ,,Éčko´´nájdeme aj v obilných klíčkoch a klíčkových olejoch. Mnohí si myslia, že oleje a orechy obsahujú veľa tuku, a preto ich odmietajú. Nerobia dobre...
Betakarotén
Z betakaroténu organizmus vyrába vitamín A. Obsahuje ho červenožlté ovocie a zelenina, ako sú rajčiaky, mrkva, paprika, brokolica, špenát aj exotická papája. Do tejto skupiny patrí aj letné ovocie, najmä melóny a marhule.
Regenerujúca mrkvová šťava
Čerstvo vylisovanú šťavu z piatich mrkiev zmiešame s1/2kávovej lyžičky rybieho tuku. Šťavu užívame týždeň. Obsahuje veľa karoténu, vitamínov A, C a zinku.
Ak sa rozhodnete organizmus posilniť vitamínmi, nezabudnite na niektoré rady, ako ich z ovocia a zeleniny nestratiť:
-skladujte ich na tmavom a chladnom mieste,
-po očistení ihneď spracujte alebo zjedzte,
-nevarte dlhšie, ako treba, používajte malé množstvo vody a hrniec prikryte,
-do zeleninových šalátov pridajte lyžičku oleja,
-čerstvé potraviny radšej zmrazte, ako by ste ich mali inak konzervovať.
 

Užite si prijemný relax v krásnom hoteli, či na chate...

Zarob si na šperky, dovolenky a wellnes pobyty, návod najdeš na www.webporadca.eu

                    PRIDAJTE SA K MILIONOM ĽUDÍ A SPRAVTE SI MODERNÝ WEB ZDARMA UŽ ZA 5 MINÚT

                                             

                      ÚVODNÁ STRÁNKA, KDE NAJDETE NAJVIAC PONUK