Urobte si wellness doma s partnerom/kou

Wellness víkend strávený v kúpeľoch vás príjemne naladí do pracovného týždňa. Čo však robiť, ak ste unavení práve teraz a vikend je v nedohľadne? Urobte si wellness doma.

Wellness programy v kúpeľných strediskách a wellness hoteloch využívajú silu liečivých rastlín, morskej soli, termálnej vody a bahna. Ich súčasťou sú osviežujúce hydromasáže, bylinkové kúpele i regeneračné masáže, medzi ktoré patrí relaxačná masáž hlavy a šije, olejová masáž proti celulitíde či lokálny bahenný zábal. Využite ich relaxačnú silu aj doma.
 

Zbavte sa bolesti hlavy-Najprv v dlaniach rozotrite kvapku obľúbeného éterického oleja. Priložte ruky partnerovi/ke k nosu, ktorý zavrie oči a zhlboka dýcha. Potom jej/mu končekmi prstov jemne pomasírujte oblasť spánkov.
Skúste využiť aj skvelé relaxačné účinky masážneho ježka. Krúživým pohybom ním vymasírujte pokožku hlavy po bokoch. Postupujte odzadu smerom k čelu.
Krúživým pohybom sa snažte pohybovať pokožkou. Bolesť hlavy odstránite, ak palcom a ukazovákom zatlačíte do stredu ušného lalôčika (zistite hmatom, ktorý bod je najcitlivejší) a masírujete ho z oboch strán.
Ľadové nohy-Mnohé z nás kvôli nim trpia aj v lete. Navyše studené končatiny zvyšujú riziko prechladnutia. Na studené nohy vyskúšajte teplý kúpeľ. Na prekrvenie je výborný kúpeľ s horčicovým semenom. Stačí jedna lyžica pomletých horčicových semien, ktoré pridáte do teplej vody. Nohy nechajte v kúpeli odpočívať desať minút. Potom ich osušte a šup do teplých ponožiek. Nohy si udržiavajte v teple nielen vo dne, ale aj v noci.
 

Slaný kúpeľ-Nielenže vás dokonale uvoľní, ale pomáha aj v boji proti celulitíde. Pridajte si do vane soľ z Mŕtveho mora a relaxujte v nej dvadsať minút. Soľ pokožku vzpruží, podporí jej prekrvenie a zabráni vysušovaniu. Voda má mať teplotu 37-39 stupňov, ani o jeden viac. Po kúpeli si môžete navzajom natrieť nohy anticelulitídnym prípravkom.
 

Olejová masáž-Ak si nemôžete dopriať takúto masáž od odborníka, skúste masáž nôh alebo rúk mierne ohriatym olejom doma s partnerom/kou . Masáž teplým sezamovým olejom podporuje prekrvenie a povzbudí krvný obeh. Počas nej sa odbúravajú stresové hormóny a telo uvoľňuje endorfíny, hormóny šťastia.
 

Zábaly a masky- Nielen tvár potrebuje pravidelnú pleťovú masku. Doprajte si bahenné masky na krk, dekolt, ramená, chrbát i ďalšie problematické partie tela. Vašu pleť odľahčia aj aromatické pílingové gély, prípadne iné wellness prípravky, ktoré dnes dostanete všade.
 

Samozrejme ak mate možnosť využite wellness v hoteli alebo inom zariadení kde sú k dispozicií iné pasívne formy wellness
 

Sauna – fínska, alpská, vitárium – soft sauna, keltská, švédska, outdoor sauna, infra sauna atď.
Bath procedúry – klasická para, laconium, bylinná para, kúpeľ, hammam, tepidarium, inhalatorium, caldarium, aromatic bath, Kleopatra bath.
Ochladzovacie procedúry – ochladzovacie bazéniky, vedrá, vane, coldarium, ľadové sprchy, ľadové umývadla, jaskyne.
Vodný svet – bazény, vodné atrakcie, jacuzzi, whirlpooly, masážne, tropické a ľadové sprchy, škótske striky, kneippove zariadenie.
Beauty procedúry – ajurvéda, thalasso terapia, kozmetika, manikúra, pedikúra, back alpin heater, softpack, masáže, napr. lymfatické, havajské, thajské, športové, s horúcimi kameňmi, lávovými kameňmi, bankovanie, mydlové, indické, švédske atď., bahenné a rašelinové procedúry, meditačné miestnosti, soláriá.
Respiračné procedúry – inhalatórium, soľné jaskyne, oxygenoterapia, ozonoterapia.
Fyzioterapeutické procedúry prevádzané odborníkom

Pekné wellness pobyty si môžete za výhodné ceny objednáť priamo v našej cestovnej genture cez tuto stránku kliknite tu

 

 

Zarob si na šperky, dovolenky a wellnes pobyty, návod najdeš na www.webporadca.eu

                    PRIDAJTE SA K MILIONOM ĽUDÍ A SPRAVTE SI MODERNÝ WEB ZDARMA UŽ ZA 5 MINÚT

                                             

                      ÚVODNÁ STRÁNKA, KDE NAJDETE NAJVIAC PONUK