Lacná dovolenka pri mori 2016 – 10 dobrých tipov ako ušetriť

Chceli by ste aj tohto roku absolvovať dovolenku pri mori, ale nemôžete si dovoliť veľa minúť ? Tu je pár tipov, ktoré vám pomôžu dovolenkový rozpočet udržať na minime, a aj napriek tomu si aj tento rok s rodinou alebo priateľmi more pekne užijete.

A koľko môžeme úšetriť ? Oproti bežnej dovolenke v CK možete mať dovolenku 2016 pri mori za polovicu. 

 
 
Lacná dovolenka pri mori 2016 – ako na to? tipy, aby vyšla dovolenka čo najlacnejšie
 
                1. Cestovanie autom –  

Určite sa zhodneme na tom, že najlacnejšia dovolenka je pri cestovaní autom. Najvýraznejšiu úsporu dosiahnete, ak dodržíte týchto pár tipov:
 
Najväčšiu úsporu dosiahnete ak budete cestovať 4 nie 2 v aute. Ak stojí cesta včitane dialničných polátkov 300 Eur tak pre dvoch je to 150 na osobu a pre 4 iba 75 čiže polovicu.
Ak nemate deti skúste sa spytať rodiny, susedov, kolegov z prace alebo na Facebooku
Cenu pohonných látok  môžete znížiť, ak pred cestou na dovolenku skontrolujete a zabezpečíte optimálny tlak v pneumatikách, čisté filtre a správne nastavenia motora (úspora až 20% pohonných hmôt).
Pri samotnej ceste najviac ušetríte, ak budete dodržiavať pravidlá ekonomickej jazdy – primeraná rýchlosť a tiež rozumné využívanie klimatizácie.
Pozor na nadbytočnú záťaž – každých 100 kg batožiny dokáže navýšiť spotrebu až o 10 %, takže baliť sa treba naozaj ekonomicky, nebrať zbytočnosti,  Ak použijete nosič na streche tak použite aerodynamický strešný nosič.
Vaša cesta za dovolenkou pri mori povedie cez viac krajín – oplatí sa vám preto zistiť si dopredu, v ktorej z týchto krajín vás vyjde natankovanie najlacnejšie, a tam natankovať plnú  nádrž – rovnako pri ceste späť.


                 2. Výber menej atraktivnej oblasti

Pokiaľ nutne nepotrebujete byť od rána do večera v živom a známom letovisku, pohľadajte si ubytovanie v tichšej oddychovej časti. Napríklad Chorvátsko, ale aj Bulharsko má veľmi veľa takých kľudných miest, pričom sa ale dokážete polhodinovou prechádzkou dostať k hlučnejšiemu centru diania. Cez deň tak môžte stráviť deň opaľovaním a kúpaním sa v tichej prázdnejšej zátoke, a večer sa vyberiete za zábavou do  susedného väčšieho letoviska.

 
                3. Dovolenka na začiatku alebo na konci hlavnej sezóny

Ak je to možné, naplánujte si termín dovolenky na mesiac jún alebo september, celková úspora vás  najmä pri rodinnej dovolenke veľmi  poteší.  Ďalšími výhodami sú, že cesty, pláže a centrá miest  vtedy nie sú tak preplnené dovolenkármi,  a aj slnenie na pláži je pre deti aj dospelých bezpečnejšie.

 

                4. Pozrite si recenzie apartmanov, hotelov a ubytovaní

Vždy pred konečným rozhodnutím o vybranom zájazde, si prosím pozrite recenzie od dovolenkárov, ktorí už na vami vybranom mieste – hoteli – ubytovaní, boli pred vami. Vyhnete sa tak tomu, že síce ušetríte pri nákupe, ale dovolenka, na ktorú ste sa celý rok tak tešili, nakoniec nevyjde úplne podľa Vašich predstáv kvôli nevhodnej pláži, nedostatku zábavných a športových aktivít pre vás prípadne vaše deti, alebo nevyhovujúcemu ubytovaniu.

 
                  5. Pozor na výbery z bankomatov a platby kartou počas dovolenky v zahraničí

Z bankomatov vyberajte peniaze vždy debetnou platobnou kartou  (teda tou, ktorá je automaticky vydaná k vášmu bankovému účtu), nie kreditnou kartou (úverovou – dodatočne vydanou na požiadanie).
Pri výbere v bankomatoch vlastnej banky resp. finančnej skupiny sú poplatky za výber nulové.  Ak ale  budete  vyberať z bankomatu inej finančnej skupiny resp. cudzej banky,  poplatok sa pohybuje okolo 2 € pri výbere v mene €. Ak je to výber inej meny, tak sa poplatky môžu pri jednom výbere vyšplhať až na 5€, čo už je celkom dosť, ak takto neuvážene a spontánne urobíte počas dovolenky niekoľko ráz.
Na záver ešte rada: Ak je to možné, vždy plaťte kartou – vtedy sa vám mena prepočítava výhodnejším kurzom.


 

                   6. Rozumné  zbalenie dovolenkovej batožiny

Dôkladné zbalenie batožín – svojej, a samozrejme aj batožín detí, je jednou z vecí, ktorá takisto pomôže celkový dovolenkový rozpočet ušetriť. Doprajte si teda dostatok času, aby ste počas dovolenky nemíňali zbytočne napríklad  na:  predražené veci z lekární –  gél na spáleniny, náplaste na odreté nohy, lieky proti kinetóze, na žalúdok atď., ale aj na  baterky do kamery či foťáka, klobúk, pokrývky hlavy pre deti pri výletoch počas horúčav …

 
                  7. Ubytovanie v súkromí –  apartman

Skúste porozmýšľať, či by ste na rovnaké miesto nechceli ísť s priateľmi prípadne ako dve rodiny s deťmi. Okrem toho, že pri viacpočetnej dovolenkovej výprave zažijete veľa zábavy, ako bonus ušetríte, a to hneď niekoľkokrát:
 pohľadajte spoločné ubytovanie pre všetkých v jednej väčšej vilke – cena pobytu  za jednu osobu vyjde oveľa nižšia.
– veľmi výhodné, lacné a kvalitné, rôzne oblasti, rôzne kategórie – rodinné domčeky aj vilky, blízko pri mori, aj priamo na pláži, dokonca pre romantikov aj na samote na ostrove. Samozrejme nastavte si vľavo hore vaše vlastné údaje pre výber – počty osôb, oblasť atď.
 pri viacpočetnej skupinke  môžete ušetriť aj na vstupnom na rôzne atrakcie, výlety, prehliadky či prepravy loďou.
namiesto každovečerných prechádzok po meste  je výbornou alternatívou počas letných dovolenkových večerov usporiadať s vašimi priateľmi grilovacie večery priamo v záhrade vášho dovolenkového domčeka. Okrem skvelej zábavy aj ušetríte, a to hlavne ak máte deti, ktoré každý večer v meste láka niečo iné.. poznáme to :)

 
                    8. Využite first minute alebo last minute zájazdy 2016


Dovolenku  nakupujte vtedy, kedy je to najvýhodnejšie. Pri rodinnej dovolenke je ideálne stihnúť kúpiť first minute zájazd – okrem zľavy vtedy vo väčšine hotelov dostanete akcie navyše typu “deti do x rokov zdarma” atď, čo pri 2-3 deťoch výrazne ušetrí celkovú cenu vašej dovolenky. Sú v ponuke ešte do konca marca!
First minute  zľavu dostanete aj pri včasnom objednaní ubytovania v súkromí. Ponúkajú samozrejme aj last minute, ale tie najkrajšie a najvýhodnejšie ubytovania už vtedy bývajú rezervované. :(
Ak first minute nestihnete, určite nezúfajte – v ponuke býva každý rok veľa výhodných  last minute zájazdov – začínajú ich ponúkať už od konca februára, marca, takže sa po tej vašej vysnívanej dovolenke môžete popozerať aj hneď.

 

9. Ušetrite na cestovnom poistení ak si ho vyberiete TU

 

10. Požičané lehátko a slnečník Vám môžu pobyt v niektorých destinaciach dosť predražiť

Ak nechcete takto plánovať a počitať výberte si dovolenku 2016 z 300 Ck TU

Zarob si na šperky, dovolenky a wellnes pobyty, návod najdeš na www.webporadca.eu

                    PRIDAJTE SA K MILIONOM ĽUDÍ A SPRAVTE SI MODERNÝ WEB ZDARMA UŽ ZA 5 MINÚT

                                             

                      ÚVODNÁ STRÁNKA, KDE NAJDETE NAJVIAC PONUK