Dovolenka- ako si vybrať a na čo nezabudnuť....

 

Otec sa chce surfovať, mama ležať na pláži, deti chcú rušné a zábavné stredisko... Lokalita, doprava, financie sú dôležité pri výbere dovolenky

Lokalita

Vzdialenosť a lokalitu je treba dobre zvážiť. Najmä je potrebné brať veľký ohľad na deti a odhadnúť ich vek a výdrž.

Netreba nechávať nič na náhodu, nevydávať sa niekam „len tak“ a nespoliehať sa na to, že si nájdete dobrý hotel, alebo privát priamo na mieste, ani na to, že sa „nejako“ prestravujete. Ak máte staršie ratolesti, zistite si dostupnosť rôznych športových, poznávacích a iných možností v okolí.

Ideálne je vybrať sa na dovolenku s cestovnou kanceláriou, ktorá je tu na to, aby Vám našla vhodné miesto podľa Vašich požiadaviek a potrieb. Cestovka Vám poskytne mapku, podľa ktorej si budete môcť sami vytvoriť zaujímavý program, napr. návštevu delfinária, múzea, aquaparku, výlet loďou a mnoho iných turistických lákadiel.

Zabezpečí ubytovanie so stravou, zostaví program pre Vás i Vašich malých dovolenkárov, zariadi poistenie a pomôže v rôznych iných záležitostiach týkajúcich sa pobytu celkovo. V širokej ponuke destinácií, poznávacích zájazdov, last minute – ov sa pod patronátom dobrého poradcu isto nájde ideálne miesto pre dospelých i pre deti rôznych vekových kategórií.

Doprava

Auto, autobus, alebo lietadlo? Pri tejto voľbe u väčšiny dovolenkujúcich, žiaľ, zohrávajú väčšiu úlohu finančné možnosti, ako deti. Ale aj tak by ste si mali vopred uvážiť pre a proti. Letecký zájazd Vás v konečnom dôsledku môže stáť oveľa menej ako benzín, diaľničné poplatky, parkovné, poistenie a pokuty. Určite by ste nemali cestovať autom, alebo autobusom, s bábätkami na väčšie vzdialenosti, ako napr. do Chorvátska či Bulharska. Pre týchto drobcov môže byť takáto dlhá cesta v letných horúčavách viac ako nepohodlná, dokonca až nebezpečná! Tráviť dlhé hodiny v prehriatom vozidle, v neprirodzenej polohe v autosedačke, môže spôsobiť dlhodobé zdravotné problémy, počnúc nepríjemnými potničkami, zapareninami, až po dehydratáciu, nehovoriac o traume, ktorú si dieťa môže vypestovať z cestovania. A pre rodičov malých deti bude tiež nepríjemné cestovať s plačúcim dieťatkom na zadnom sedadle. Pri takejto forme cestovania treba vždy počítať s komplikáciami, či už zápchami, defektom, dopravnou nehodou a pod. Každým zdržaním len viac potrápite ako seba, tak aj svoje dieťa. Ak sa na takúto cestu vydáte s väčšími deťmi, skúste im ju spríjemniť zastávkami pri rôznych atrakciách, ktoré máte po ceste. Urobte si z toho zaujímavý výlet, a nie len hektický presun z bodu A do bodu B.

Ubytovanie

Ak už máte vybranú Lokalitu  a  spôsob dopravy, prichádza na rad výber ubytovania.

Ak máte staršie ratolesti, zistite si dostupnosť rôznych športových, poznávacích a iných možností v okolí. Ak máte menšie detičky, a počas dovolenky by ste si radi aj trochu oddýchli, zistite si, či hotel ponúka detského animátora, ktorý sa o Vaše ratolesti pár hodín postará a vytvorí im pestrý program, zatiaľ čo vy sa môžete aspoň chvíľu spokojne vyvaľovať na pláži, alebo pobehať zopár zaujímavých pamiatok, ktoré by najmenších isto nezaujali.

Aj keď Vám hotel, alebo cestovná kancelária zabezpečia delegáta na vybavovanie rôznych záležitostí súvisiacich s ubytovaním, alebo ako prípadného tlmočníka či sprievodcu, je dobré mať prehľad o dostupnosti služieb v okolí, najmä tých, ktoré poskytujú zdravotnú starostlivosť – pohotovosť, lekárne.

Zamerať by ste sa mali na čistotu a hygienu, mal by byť určite klimatizovaný, stravovanie celodenné a mali by ste mať na výber z viacerých jedál, nie príliš exotických, aby ste sa vyhli možným črevným nepríjemnostiam. Veľmi dôležitý a v letných mesiacoch všade zdôrazňovaný je pitný režim, ktorý u detí platí dvojnásobne! Ak si spočítate náklady na stravu pre celú rodinu na niekoľko dní a tiež nápoje (je všeobecne známe, že v zahraničí sa neodporúča piť vodu z vodovodu, ale vždy iba balenú!), tak zistíte, že Vás vyjde oveľa lacnejšie priplatiť za službu „All inclusive“, ktorá Vám toto všetko zabezpečí.

Ak cestujete s deťmi, mali by ste si vždy vyberať čo najstarostlivejšie.

Všeobecne platí...

S bábätkami a menšími deťmi vyhľadávajte destinácie skôr v Európe. Krajiny na severe Stredomoria sú nám bližšie klímou, stravou aj službami. Nad 800 km cestujte radšej  lietadlom. Poskytuje Vám pohodlie a komfort, a rýchlu dopravu.

S väčšími deťmi môžete voliť aj lacnejší variant, čiže vlastnú, alebo autobusovú dopravu, pretože dlhé a únavné cesty zvládajú lepšie. Alebo naopak, drahšiu možnosť mimoeurópskej exotiky, ktorá poskytuje širšie spektrum možností programu pre viaceré vekové kategórie.

VÝHODNÁ a LACNÁ DOVOLENKA- tu nájdete dovolenky pri mori LETECKY od 250 Eur/dosp.osoba. Naš TIP : vyplnte len cenu, typ (pri mori) a dopravu..

..

Dovolenka

Zarob si na šperky, dovolenky a wellnes pobyty, návod najdeš na www.webporadca.eu

                    PRIDAJTE SA K MILIONOM ĽUDÍ A SPRAVTE SI MODERNÝ WEB ZDARMA UŽ ZA 5 MINÚT

                                             

                      ÚVODNÁ STRÁNKA, KDE NAJDETE NAJVIAC PONUK