Ako skombinovať lyžovanie s wellness pobytom a na čo nezabudnuť...

Hitom tejto zimnej sezony je lyžovanie s pobytom vo wellness hoteli. Takýto wellness pobyt s možnosťou lyžovania uspokojí telo aj dušu. Po dní stravenom na mraze a pri náročnom pohybe a sustredení je wellness vo virivke, saune aj s masažou veľmi príjemný zažitok.


Zima tohto roku hlasí skorý nástup a tak tuto možnosť budeme čoskoro využívať aj na Slovensku. Našťastie nám Tatry, vysoké aj nízke ponúkajú veľa možnosti na lyžovanie a wellness pobyt v dostupnej vzdialenosti do 200 km pre väčšinu Slovakov.
Ak si chcete užiť wellness pobyt bez dlhšieho cestovania, alebo lacný wellness pobyt s lyžovaním cez predlžený vikend, mame aj na Slovensku viac ako 40 wellness hotelov rozných kategorií a vybavenia wellnes sveta..Od základného bazena a sauny až po saunové svety s 10 saunami a virivými bazenmi. Viac ako polovica týchto hotelov je blízko lyžiarských stredísk a tak spojiť lyžovanie a wellness pobyt nie je problem.


Z väčšiny regiónov sa da dostať do najbližšieho wellness hotela s lyžovaním do 3 hodín autom.

Keďže skončila hlavná sezona dovoleniek a záujem sa presuva na wellness pobyty je dobre si takyto pobyt vybrať a rezervovať aspoň 2-3 týždne dopredu. Cenová ponuka wellness hotelov na Slovensku začina na 20 Eur za noc pre dospelú osobu a konči okolo 100 Eur. Pri dlhších pobytoch na 3 noci a viac mate možnosť najsť aj lepšiu akciovu cenu.


Wellness pobyt a lyžovanie s deťmi.

Ak sa chystate na wellness pobyt na Slovensku aj s menšími deťmi je lepšie z dôvodov že rodinné izby sú v menšom počte, si takyto pobyt rezervovať ešte skôr ako bežný. Tiež bude stupať záujem o wellness pobyty, ktoré majú blizko lyžovanie alebo lyžiarské středisko.
Pobyt vo väčšine z týchto hotelov možete najsť u nášho partnera TU, kde si možete prečitať aj recenzie hotelov

Otec sa chce hlavne lyžovať, mama ležať vo virívke, deti chcú aj jedno aj druhé no hlavne rušné a zábavné stredisko...

Ubytovanie, lokalita, doprava a financie sú dôležité pri výbere wellness pobytu či lyžiarskeho pobytu...
Cena
U väčšiny rodín je cena lyžovačky alebo wellness pobytu klučová. Hlavne ak sa chystate 4 či viacerí, cena pobytu sa násobí a z 15 Eur je 60. Trochu ťažšie je skombinovať kvalitný wellness hotel a dobrú lyžovačku ak mate rozpočet 30-40 Eur na osobu a noc, no dá sa to …Ako ? hľadate hotely s pristelkou a lacnejšou stravou pre deti. Tiež je dobre si zistiť cenu lyžiarských permanentiek podľa veku deti.

Verte , trochu počitania Vám pri rodinnom pobyte s deťmi može ušetřit aj 200-300 Eur podľa dĺžky pobytu…


Ďalšou možnosťou ako ušetriť je dať dokopy viac rodín, či skupinu nad 10 osôb a pytať si skupinovú zľavu...

tuto zľavu Vám vybavime ak nám napišete

 Lokalita- Vzdialenosť a lokalitu je treba dobre zvážiť. Najmä je potrebné brať ohľad na deti a odhadnúť ich vek a výdrž.Netreba nechávať nič na náhodu, nevydávať sa niekam „len tak“ a nespoliehať sa na to, že si nájdete dobrý hotel, alebo privát priamo na mieste, ani na to, že sa „nejako“ prestravujete. Ak máte staršie ratolesti, zistite si dostupnosť rôznych športových, poznávacích a iných možností v okolí.
Ideálne je vybrať sa cestovnou kanceláriou, ktorá je tu na to, aby Vám našla vhodné miesto podľa Vašich požiadaviek a potrieb. Cestovka Vám poskytne alebo ma na webe aj mapku, podľa ktorej si budete môcť sami vytvoriť zaujímavý program, napr. návštevu múzea, pamiatok výlet do jaskyne a mnoho iných turistických lákadiel.
Zabezpečí ubytovanie so stravou, zostaví program pre Vás i Vašich malých dovolenkárov, zariadi poistenie a pomôže v rôznych iných záležitostiach týkajúcich sa pobytu celkovo. V širokej ponuke destinácií, lyžovačiek, wellness a poznávacích zájazdov sa pod patronátom dobrého poradcu z cestovou isto nájde ideálne miesto pre dospelých i pre deti rôznych vekových kategórií…
 

Doprava na wellness pobyt s lyžovaním.

Auto, autobus, vlak alebo dokonce lietadlo? Pri tejto voľbe u väčšiny zohrávajú väčšiu úlohu finančné možnosti ako vzdialenosť. Ale aj tak by ste si mali vopred uvážiť pre a proti. Letecký zájazd Vás v konečnom dôsledku môže stáť oveľa menej ako benzín, diaľničné poplatky, parkovné, poistenie a pokuty. Určite by ste nemali cestovať autom, alebo autobusom, s bábätkami v zime na väčšie vzdialenosti, ako napr. do Talianska či Francuzska. Pre týchto drobcov môže byť takáto dlhá cesta viac ako nepohodlná, dokonca až nebezpečná!

Tráviť dlhé hodiny vo vozidle, v neprirodzenej polohe v autosedačke, môže spôsobiť dlhodobé zdravotné problémy, nehovoriac o traume, ktorú si dieťa môže vypestovať z cestovania. A pre rodičov malých deti bude tiež nepríjemné cestovať s plačúcim dieťatkom na zadnom sedadle. Pri takejto forme cestovania treba vždy počítať s komplikáciami, či už zápchami, defektom, dopravnou nehodou a pod. Každým zdržaním len viac potrápite ako seba, tak aj svoje dieťa. Ak sa na takúto cestu vydáte s väčšími deťmi, skúste im ju spríjemniť zastávkami pri rôznych atrakciách, ktoré máte po ceste. Urobte si z toho zaujímavý výlet, a nie len hektický presun z bodu A do bodu B.


 


Ak už máte vybranú lokalitu a spôsob dopravy na lyžovačku či wellness pobyt, prichádza na rad výber ubytovania.

Ak máte staršie ratolesti, zistite si dostupnosť rôznych športových, poznávacích a iných možností v okolí. Ak máte menšie detičky, a počas dovolenky by ste si radi aj trochu oddýchli, zistite si, či hotel ponúka detského animátora, ktorý sa o Vaše ratolesti pár hodín postará a vytvorí im pestrý program, zatiaľ čo vy sa môžete aspoň chvíľu spokojne vyvaľovať v saune, alebo pobehať zopár zaujímavých pamiatok, ktoré by najmenších isto nezaujali.
Aj keď Vám hotel, alebo cestovná kancelária zabezpečia delegáta na vybavovanie rôznych záležitostí súvisiacich s ubytovaním, alebo ako prípadného tlmočníka či sprievodcu, je dobré mať prehľad o dostupnosti služieb v okolí, najmä tých, ktoré poskytujú zdravotnú starostlivosť – pohotovosť, lekárne.
Zamerať by ste sa mali na čistotu a hygienu, mal by byť určite dobre vykurovaný, stravovanie celodenné a mali by ste mať na výber z viacerých jedál, nie príliš exotických, aby ste sa vyhli možným črevným nepríjemnostiam. Veľmi dôležitý a všade zdôrazňovaný je pitný režim, ktorý u malých detí platí dvojnásobne! Ak si spočítate náklady na stravu pre celú rodinu na niekoľko dní a tiež nápoje (je všeobecne známe, že v exotickom zahraničí sa neodporúča piť vodu z vodovodu, ale vždy iba balenú!), tak zistíte, že Vás možno vyjde oveľa lacnejšie priplatiť za službu „All inclusive“, ktorá Vám toto všetko zabezpečí.


Ak cestujete na wellness alebo lyžovačku s malými deťmi, mali by ste si vždy vyberať čo najstarostlivejšie.

Všeobecne platí...S bábätkami a menšími deťmi vyhľadávajte na lyžovačku či wellness destinácie skôr na Slovensku a Rakusku.
 

Starostliva priprava Vám ušetrí časť financií a veľakrát dobré vybraný lacnejší wellness pobyt prinesie lepší zažitok ako narychlo kúpený drahý, ktorý vyvoláva aj vysoké nároky...


 

Zarob si na šperky, dovolenky a wellnes pobyty, návod najdeš na www.webporadca.eu

                    PRIDAJTE SA K MILIONOM ĽUDÍ A SPRAVTE SI MODERNÝ WEB ZDARMA UŽ ZA 5 MINÚT

                                             

                      ÚVODNÁ STRÁNKA, KDE NAJDETE NAJVIAC PONUK