Ako si vybrať Wellness pobyt

Dovolenku nemusíme tráviť len v blízkosti mora a oddychovať pod horucim slnkom a s chladeným drinkom na pláži. Dostupnejšou formou relaxu sú wellness pobyty. Novodobý boom, ktorý nastal s ich navštevovaním zužitkovalo nejedno kúpeľné mesto. Vyberať si môžete nielen zo širokej ponuky cieľových destinácií, ale aj spomedzi zaujímavých služieb. Jednotlivé možnosti sa skladajú z kombinácií liečebných, relaxačných, posilňovacích, ozdravujúcich, ale aj skrášľujúcich či zoštihľujúcich služieb.
Overené značky aj nové wellness hotely
Najstaršie kúpele vznikli pred 600 rokmi. Liečiť si tu môžete zdravotné problémy, no určite vás upúta aj ponuka wellness pobytov. Vyberať si môžete z niekoľkých tematických zameraní. Hotely sú kombináciou starých tradícií a noviniek, ktoré dotvárajú luxusnú atmosféru. Ubytovať sa môžete pravdaže aj v lacnejších zariadeniach. Je len na vás akú možnosť si vyberiete. Romantický víkend ponúka napríklad Jáchymov. Počas troch dní budete mať v cene zahrnutý neobmedzený vstup do bazénov, vírivky a sauny. Ďalším bonusom bude aromatický kúpeľ pre dvoch, thajská masáž a pobyt v soľnej jaskyni. Rovnako atraktívne pobyty najdete v hoteloch Permon, Kontakt, Kaskady a ďalších.
Čaro východu aj v Maďarsku
Náš južný sused Maďarsko má na svojom území taktiež niekoľko miest s liečivými prameňmi, tak ako aj u nás. Niektoré z nich sa nachádzajú pri dobre známom Balatone, iné nájdete rotrúsené po krajine. Zaujímavé je vždy ich zameranie. Maďari sa totiž rozhodli ponúkať rôzne zaujímavé alternatívy, ktoré vás upútajú už samotným názvom. Väčšina z nich má priamo v cene zarátanú polpenziu a ubytovanie. Relax dni v Soproni obsahujú okrem voľných vstupov do bazénov a sáun aj liečebnú masáž, Spa ošetrenie nôh, soľný peeling a aromatický kúpeľ. Zaujímavý je aj týždňový pobyt „aktívne osvieženie“ v kúpeľoch Hévíz. Na každý deň bude pripravená jedna procedúra. Čakajú na vás relaxačné vane, masáže, hodina pilates a k tomu niekoľko neobmedzených vstupov do zaujímavých priestorov celého hotela. Nebudete musieť ani preletieť stovky kilometrov, aby ste ochutnali čaro východu. To môžete vyskúšať už v maďarskom Balatonalmádi. Čakajú vás thajské masáže a opäť neobmedzené vychutnávanie si vodného sveta.
Rakusko a Francúzsko pre náročných
Ak vás doterajšia ponuka neuspokojila a vy hľadáte niečo viac, určite vás osloví Francúzsko. Za svetoznáme kúpele Vichy hovorí určite aj rovnomenná kozmetika, ktorá sa vyrába z miestnej jedinečnej vody. Krátkodobé pobyty zamerané len na rozmaznávanie vás a skrášľovanie vášho zovňajšku však budú stáť o čosi viac ako naše susedské krajiny. Ďalšia známa kúpeľná oblasť sa nachádza v Midi-Pyrenees, kde sa zameriavajú na liečenie detských chorôb, žalúdočných problémov a redukovanie obezity. Na výber máte medzi troj- alebo päťdňovými pobytmi. Sedemnásť rekreačných centier ponúka aj vernostné bonusy. V zime ich môžete skombinovať aj s lyžovačkou.
Tipy na záver:
Jednotlivým wellness pobytom je prispôsobená aj strava. Na výber si dajte hlavne zdravé jedlá, ktoré dopomôžu k celkovému relaxu tela.
Niektoré hotely sa zameriavajú aj na pobyty pre rodiny s deťmi. Časť služieb ako bazény alebo sauny môžete stráviť spolu s nimi. Počas masáži a špeciálnych procedúr sa vám o ne postarajú hoteloví animátori.

 

Pri výbere pobytov sa zameriavajte aj na doplnkové služby a popisy jednotlivých procedúr. Pokiaľ vstupy do vodného sveta sú niekde neobmedzené, inde ich časovo limitujú a niekde ich dokonca zarátajú ako jednu z procedúr. Je rozdiel, pokiaľ ich dostanete ako bonus k ubytovaniu a potom si môžete vychutnať rôzne masáže a špeciálne vírivky.

Chcete sa dozvedieť viac?
Pozrite si recenzie hotelov u našich partnerov

 

Pobyty - krása, wellness a romantika na výber pre Vas.

 

Skraslovacie pobyty pre zeny Wellness pobyty Romanticke pobyty

Zarob si na šperky, dovolenky a wellnes pobyty, návod najdeš na www.webporadca.eu

                    PRIDAJTE SA K MILIONOM ĽUDÍ A SPRAVTE SI MODERNÝ WEB ZDARMA UŽ ZA 5 MINÚT

                                             

                      ÚVODNÁ STRÁNKA, KDE NAJDETE NAJVIAC PONUK